Mehed vormi kampaania

„Mehed vormi“ on Eesti Tervise Fondi ja Eesti Kaitseväe ühisprojekt, mille eesmärgiks on edendada Eesti meeste tervist ning juhtida tähelepanu tervislike eluviiside olulisusele. Esmakordselt toimus kampaania „Mehed vormi“ 2015. aastal, millest võttis osa 354 inimest. Keskmine osalejate vanus oli 31 eluaastat, sh kõige noorem osaleja oli 12-aastane ning kõige vanem 79-aastane. Keskmine saadud punktisumma oli 247 punkti.

Kampaania keskmes on liikumine ja füüsiline vorm. 2016. aasta märtsist juuni lõpuni kestvast kampaaniast võivad osa võtta kõik huvilised alates 15. eluaastast, kes soovivad parandada oma füüsilist vormi ja tervist. Eriti oodatud on osalema gümnaasiuminoored, kel peagi ajateenistusse minek ees seisab või kes selleks varakult valmistuda soovivad.

Kuigi projekt keskendub eeskätt meeste tervise parendamisele, on osalema oodatud ka kõik naised.

Kõigile osalejatele on garanteeritud hea enesetunne, parimatele on välja pandud auhinnad.

Kuidas projektis osaleda?

Projektis osalemine on lihtne. Osalejatel tuleb sooritada kaitseväe kehalise võimekuse test, tulemused veebilehele või mobiiliäppi „Mehed vormi“ kirja panna ning asuda harjutama, et tulemusi parandada. Kampaanias saab osaleda Facebooki kasutaja olemasolul.

Kätekõverdused
Harjutuse sooritamiseks on aega 2 minutit.
1. Lähteasend:
a. toenglamang sirgetel kätel;
b. peopesad paralleelselt, sõrmed ees, käte asetus tugipinnal mitte laiemalt kui 90
cm, mõõdetuna peopesade sisekülgedest, tähistused võivad jääda peopesade
alla, lubatud on teha sooritusi rusikatele toetudes;
c. jalad koos või õlgade laiuselt harkis;
d. keha õlgadest kuni jalgadeni moodustab ühe sirge.
2. Harjutuse sooritamine:
a. Harjutuse sooritaja kõverdab käsi kuni õlavarred on paralleelselt tugipinnaga ja
liigub tagasi lähteasendisse.
b. harjutuse sooritamise ajal peab sooritaja keha olema õlgadest jalakandadeni
sirge;
Puudulikult sooritatud kordust ei loeta soorituseks;
c. Harjutuse sooritaja võib harjutuse sooritamise ajal puhata lähteasendis, kuid järgmine
sooritus peab algama korrektsest lähteasendist, põlved ega kõht ei tohi
puudutada tugipinda. Puhkehetkedeks aega ei peatata;

Istesse tõus
Harjutuse sooritamiseks on aega 2 minutit.
2. Lähteasend:
a. harjutuse sooritaja lamab selili, käed kukla taga sõrmpuutes;
b. jalad on põlvedest kõverdatult (täisnurga all) koos või kergelt harkis, jalatallad on
kontaktis tugipinnaga kogu harjutuse vältel;
c. partner hoiab kätega testitava jalalabadest kinni;
d. harjutust sooritatakse ühel ja samal tugipinnal.
3. Harjutuse sooritamine:
a. Sooritaja tõuseb istesse nii, et õlavarred
(küünarnukid) puudutavad põlvi ja laskub lähteasendisse;
b. lähteasendi läbimisel peab sooritaja turi puudutama põrandat;
Puudulikult sooritatud kordust ei loeta soorituseks;
d. sooritaja jalatallad ja istmik peavad kogu harjutuse sooritamise ajal olema
kontaktis tugipinnaga;
e. sooritaja võib harjutuse sooritamise ajal puhata, puhkeasendiks on lähteasend
käed kuklal sõrmpuutes. Puhkehetkedeks aega ei peatata;

3200 meetri jooks
Võimalus on asendada 3200 m jooks 10 km murdmaasuusatamisega (klassikaline stiil), 20 km maanteeratta sõiduga või 500 meetri ujumisega (vabalt/rinnuli). Tulemuste parandamine
Harjutuste järjekorda katsete läbiviimisel ei muudeta, puhkepaus kahe harjutuse sooritamise vahel on vähemalt 10 minutit.

 

Korduma kippuvad küsimused

Mis on üldfüüsiline test?
Test koosneb toenglamangus kahe minuti jooksul käte kõverdamisest, selili lamangus kahe minuti jooksul istesse tõusust ja 3200 m jooksust. Iga harjutuse eest võib saada maksimaalselt 100 punkti. Positiivseks soorituseks tuleb punkte kolme harjutuse eest saada vähemalt 190. Harjutuste sooritamise järjekord ei ole oluline.
Kehalise võimekuse testis erinevate tulemuste eest antavad punktid on välja toodud juuresolevas tabelis: Kehalise ettevalmistuse hindamise normatiivid
Analoogne test on kasutusel kõigis liitlasriikide kaitsevägedes ning see võimaldab suhteliselt lihtsate vahendite abil mõõta kaitseväelaste füüsilist vormi ‒ nii eri lihasgruppide jõudu kui vastupidavust.

Kuidas ma enda punktid teada saan?
Punktide arvutamiseks oleme loonud spetsiaalse kalkulaatori, mis arvutab vastavalt sooritaja vanusele ja soole saadud tulemuste punktisumma. Punktid kantakse koondtabelisse ning tekib paremusjärjestus. Saadus tulemust on võimalik jagada ka „Mehed vormi“ Facebooki lehel.

Kas ma saan enda tulemust parandada?
Enda sooritust on võimalik parandada kuni 30. juunini. Paremat tulemust aitavad osalejatel saavutada erinevad terviseeksperdid ning kaitseväe instruktorite, kes lühikeste videolugudega näitavad, kuidas harjutusi õigesti sooritada ning kes annavad soovitusi kuidas enne ja pärast treeningut käituda, et sportlik vorm paraneks.

Kuidas saan endale Mehed vormi mobiiliäppi?
Mehed vormi kalkulaator on saadaval ka Sinu nutitelefonile, et saaksid enda tulemused teada juba raja ääres või spordiklubis treenides. Kalkulaatori saamiseks mine Google Play poodi või Apple App Store-i, otsi üles „Mehed vormi“ äpp ja lae kalkulaator alla.
Mehed vormi mobiiliäpp on saadaval nii Androidi kui ka iOS (Apple) telefonidele.
Äppi saad endale alla laadida siit Androidile ja siit iPhone-le.

Kuidas saada auhindu?
Auhindade saamise eelduseks on Facebooki konto olemasolu.
Kui oled sooritanud enda üldfüüsilise testi ja tulemused välja arvutanud, vajuta lihtsalt nupule "Jaga minu tulemust Facebookis" ning saoledki loosimises.


 

Kampaania tingimused

 • Mehed vormi kampaania (edaspidi kampaania) korraldaja on  Sihtasutus Eesti Tervise Fond, Pärnu mnt 289a Tallinn, 11621 e-post: info@ehf.ee
 • Kampaania kestab 30. juunini 2016. a.
 • Kampaania kodulehe aadress on www.mehedvormi.ee ja Facebooki aadress on www.facebook.com/mehedvormi
 • Kampaanias võivad osaleda kõik vähemalt 15 aastased isikud, kes on sooritanud üldfüüsilise testi, arvutanud testi tulemused kasutades kampaania kodulehel olevat kalkulaatorit ja edastanud enda andmed kampaania korraldajale sooviga osaleda kampaanias.
 • Kampaanias saab osaleda Facebooki kasutajakonto olemasolul.
 • Kampaanias osalemisega annab isik õiguse kampaania korraldajale avalikustada kampaanias osaleja punktisumma ja nime nii kampaania kodulehel kui ka Facebookis.
 • Kampaanias osalevate isikute vahel loositakse perioodiliselt välja auhinnad. Kampaania võitjatega võetakse ühendust e-posti teel, mille kampaanias osaleja on ise teatavaks teinud. Võitjate nimed avalikustatakse kampaania koduleheküljel ja Facebooki lehel.
 • Juhul kui kampaania auhinna võitja ei täpsusta auhinna kätte saamise asjaolusid kolme kuu jooksul peale võitja teatavaks tegemist, võib kampaania korraldaja jätta auhinna kätte andmata.
 • Auhinda ei ole võimalik vahetada mõne muu toote või raha vastu.
 • Kampaanias saab iga isik osaleda piiramatu arvu kordi.
 • Kampaania korraldaja jätab endale õiguse ühepoolselt muuta kampaanias osalemise tingimusi. Osalemise tingimuste eiramise ning valede või ebatäpsete andmete esitamise korral, samuti muude ebaõnnestumiste korral, mis ei ole tingitud kampaania korraldaja süüst, ei vastuta kampaania korraldaja osaleja auhindade loosimisest või auhinna kätteandmisest kõrvalejäämise eest.
 • Kampaania korraldaja omab õigusust lõpetada konkurss igal ajal viivitamatult, ilma selle eest mistahes vastutust kandmata.
 • Kampaaniaga seotud küsimused edastada e-mail teel: info@ehf.ee
 •  

   

  Arvuta enda tulemus